Мода
March 21, 2017

Пролетно загревање за Моден викенд Скопје

Модните љубители ќе имаат можност да уживаат во најновите модни креации на домашните дизајнери на…
Read More
ДизајнМода
January 21, 2017

„Divided by Zero“, совршен дизајнерски часовник

Часовниците на „Zero“ се олицетворение на креативноста, урбаниот дух и елеганцијата во едно. Новиот модел…
Read More
Мода
November 24, 2016

Нова колекција „Жар птица“ на Ирина Тошева

Урбан, есенски и сонлив е фото-едиторијалот за новата колекција „Жар птица“ на модната дизајнерка Ирина…
Read More
ДизајнИнтервјуМода
October 14, 2016

„Градски наративи“, авантуристичка колекција накит инспирирана од урбаните истражувања на егзотичниот Бангкок

Авантуристичка и смела е новата колекција накит „Градски наративи“ на архитектката и дизајнер на модни…
Read More