ДизајнМода
December 28, 2017

„Marco Filippo“, нов урбан бренд на модната сцена

„Marco Filippo“, нов урбан моден бренд ја претстави новата колекција машка облека „MF63“.
Read More
Дизајн
December 27, 2017

Креативна елка од дрвени санки во Будимпешта

Унгарските дизајнери „Hello Wood“ дизајнираа елка од 365 дрвени санки.
Read More
Дизајн
November 21, 2017

Дизајнери од Полска, Русија, Унгарија и Македонија наградени на Скопје Постер фестивал

Десет млади дизајнери се наградени за нивните постери и креативниот графички дизајн на јубилејното десетто…
Read More
Дизајн
November 8, 2017

Изложба на анимирани постери како загревање за фестивалот за графички дизајн „Скопје Постер“

Меѓународниот фестивал за графички дизајн и постери „Скопје постер“ годинава  прославува 10 години постоење. Фестивалот…
Read More
Мода
October 26, 2017

Мултимедијална модна презентација на новата урбана колекција на Ирина Тошева

Креативна модна мултимедијална презентација наместо класична модна ревија на модната дизајнерка Ирина Тошева го затвори…
Read More
Мода
October 25, 2017

Авангардни форми, разиграни кроеви и класични модели на третиот ден од Моден викенд

Четири интересни ревии со најновите колекции на ателјето „Алшар“, „Walone fashion group“ , српската дизајнерка…
Read More
Мода
October 24, 2017

Несекојдневни дизајни, студентски идеи и женствени креации на вториот ден од Моден викенд Скопје

Свежи студентски идеи, храбри и неконвенционални модни кроеви, но и класични нежни креации го означија…
Read More
Мода
October 23, 2017

Започна 16 Моден викенд Скопје

Под мотото #Stopthetraffik, со гласна кампања за борбата против трговија со луѓе вчера започна 16-то…
Read More
ДизајнМода
July 11, 2017

Волшебно патување низ природата со новиот едиторијал на Ирина Тошева

Едиторијалот за новата модна колекција на дизајнерката Ирина Тошева потсетува на бајковито патување низ волшебна…
Read More