ДомЕнтериериКомерцијални
March 6, 2019

„КЕРАПРО“, плочки за урбани и современи ентериери

Урбаниот стил, индустриските ноти и ретро-атмосферата се трите актуелни трендови за современите ентериери. Кој е…
Read More
ДомЕнтериери
March 13, 2017

Возбудлив ентериер во срцето на Париз

Екстравагантниот стил и префинетоста на париските дами се отсликани во ентериерот на француската деократорка Флоренс…
Read More
ДомЕнтериери
March 8, 2017

Симпатичен мал дом од 38м2

Еден од проблемите со живеењето во мали домови и гарсоњери е чувството на едноличност на…
Read More
ДомЕнтериери
March 1, 2017

Дом со скандинавски шарм во Хелсинки

Уредничката на финскиот „Космополитан“ секое утро се буди во нејзиното удобно гнезденце со совршен скандинавски…
Read More
ДомЕнтериери
February 22, 2017

Микс од индустриски и винтиџ стил во дом во Вилнус

Удобност и гламур се забележуваат уште на прв поглед во овој апартман во Вилнус. Просторот…
Read More
ДомЕнтериери
February 3, 2017

„Kammerspiel“, дизајнерски концепт за удобно домување во мали домови

Светските дизајнери и архитекти зачестено се фокусираат на дизајнирање на ентериер,мебел или дизајнерски концепти за…
Read More
ДомЕнтериери
January 24, 2017

Елегантен апартман во Тајван

Тајванското студио „HAO Design“ проектираше отмен и забавен дом во Пингтунг, Тајван за едно современо…
Read More
ДомЕнтериериКујна
January 19, 2017

Седум идеи за уредување на кујната

Кујната во домот има посебна магија. Секогаш со мирис на топло испечено јадење и зачини,…
Read More
ДомЕнтериери
January 16, 2017

Мал авантуристички дом со ѕид како карпа за качување

Една авантуристичка двојка од САД низ државата патува во уште поавантуристичка приколка. Со желба да…
Read More