ЕнтериериХотел
April 12, 2017

„The Hollander“, стар индустриски објект во Чикаго пренаменет во тренди хостел

Викер Парк, еден од најрелаксираните квартови на Чикаго, преполн креативни мурали и удобни кафулиња од…
Read More
ЕнтериериХотел
February 7, 2017

„Warehouse hotel“, совршен спој на индустрискиот и елегантниот дизајн

Ентериерот на новиот хотел „Warehouse hotel“ во Сингапур е доволно инспиративен да ве поттикне веднаш…
Read More
Хотел
January 31, 2017

Хотел како шума полна дрвени куќарки

Ентериерот на привремениот хотел „Koti Hotel“ во Париз наликува на прошетка низ шума полна со…
Read More
АрхитектураХотел
January 20, 2017

„Snøhetta“ дизајнираа прекрасна куќарка на дрво во борова шума во Шведска

За децата, местата каде може да се изолираат и да запловат во својот свет, како…
Read More
ЕнтериериХотел
January 12, 2017

Минималистички мотел со современ шарм во Барселона

Шпанското архитектонско студио „Nook architects“ си игра со ведри бои, плочки, стари и нови материјали…
Read More
Хотел
September 13, 2016

„Jam“, креативен хотел за авантуристите туристи во Брисел

Урбаните номади и современите туристи сѐ повеќе бараат покреативни и повозбудливи места за преспивање. Обичната…
Read More
Хотел
August 31, 2016

„Valencia Lounge Hostel“, дизајнерски рај во срцето на Валенсија

Пријатна експлозија од топли бои, сончева атмосфера и креативен удобен мебел се чита во ентериерот…
Read More