ДомЕнтериери
February 22, 2017

Микс од индустриски и винтиџ стил во дом во Вилнус

Удобност и гламур се забележуваат уште на прв поглед во овој апартман во Вилнус. Просторот…
Read More
ЕнтериериРесторани
February 13, 2017

Луксузен ресторан во Мелбурн во винтиџ стил

Ретро-елегантна хармонија во пастелно. Вака би го опишале новиот ресторан и коктел бар „Clerkenwell“ во…
Read More
ЕнтериериКанцеларии
February 10, 2017

Игрив coworking простор во фабрика за опиум во Шангај

Забавна атмосфера и шаренило од бои и идеи доминира во новиот работен прост на coworking канцелариите „WeWork“…
Read More
ЕнтериериХотел
February 7, 2017

„Warehouse hotel“, совршен спој на индустрискиот и елегантниот дизајн

Ентериерот на новиот хотел „Warehouse hotel“ во Сингапур е доволно инспиративен да ве поттикне веднаш…
Read More
ДомЕнтериери
February 3, 2017

„Kammerspiel“, дизајнерски концепт за удобно домување во мали домови

Светските дизајнери и архитекти зачестено се фокусираат на дизајнирање на ентериер,мебел или дизајнерски концепти за…
Read More
Ентериери
February 1, 2017

„Red Bull Music Academy“, креативен културен и музички центар во Монтреал

Слободниот дух на „Red Bull“, комфорот и идејата за неформален ентериер за дружба и инспирација…
Read More
Хотел
January 31, 2017

Хотел како шума полна дрвени куќарки

Ентериерот на привремениот хотел „Koti Hotel“ во Париз наликува на прошетка низ шума полна со…
Read More
ЕнтериериКомерцијални
January 25, 2017

Урбан фитнес центар во срцето на Берлин

Урбаниот велосипедизам, добриот ноќен живот и клабингот се клучен дел од карактерот на динамичниот Берлин.…
Read More
ДомЕнтериери
January 24, 2017

Елегантен апартман во Тајван

Тајванското студио „HAO Design“ проектираше отмен и забавен дом во Пингтунг, Тајван за едно современо…
Read More