Дизајн
November 10, 2016

„Young Balkan Designers“ и годинава на „SDW“

Креативните дела на младите балкански дизајнери кои се дел од мрежата „Young Balkan Designers“ и…
Read More
ДизајнИнтервјуМода
October 14, 2016

„Градски наративи“, авантуристичка колекција накит инспирирана од урбаните истражувања на егзотичниот Бангкок

Авантуристичка и смела е новата колекција накит „Градски наративи“ на архитектката и дизајнер на модни…
Read More
Shop
September 22, 2016

Внесете боја и удобност во вашиот ентериер со фотелјите на „Fatboy“

Кога размислувате за уредување на домот, дали се замислувате како хедонисти што сакаат само удобно…
Read More
Дизајн
September 21, 2016

Стара куќа прекриена со весели и колоритни мурали

Шпанскиот графити уметник Okuda san Miguel со својата графити „магија“ трансформираше напуштена стара куќа во…
Read More
Дизајн
September 19, 2016

„Arcipelago di Ocno“, пловечка сцена за културни настани во Италија

По пловечката патека за пешачка прошетка низ вода во италијанското градче Исео, уште едно место…
Read More
АпартманиДомЕнтериери
September 19, 2016

Елегантен апартман во Сао Паоло

Елегантна и релаксирана атмосфера владее во ентериерот на овој луксузен апартман во Сао Паоло. Со…
Read More
АрхитектураКултурен Објект
September 15, 2016

Скулптурална инсталација од илјадници скалила со панорамски поглед на Менхетн

Британскиот архитект Томас Хедервик го претстави својот нов проект, објектот „Vessel“, кој ќе биде дел…
Read More
Архитектура
September 15, 2016

Нов велосипедски мост во данскиот град Оденсе

Ако разговарате со пријатели од Данска околу патната инфраструктура низ тамошните градовите, нивните поплаки нема…
Read More
ДизајнИндустриски Дизајн
September 15, 2016

Практична масичка за уредно чување на телефонските и компјутерски кабли

Дизајнерот Лука Ничето креираше едноставна мала маса како ефективно решение за проблемот со растурените кабли.…
Read More
АрхитектураОбразовен Објект
September 14, 2016

„National Technical Library“, инспиративна студентска библиотека во Прага

Барањето современи архитектонски зданија во Прага не е лесна работа. Градот воодушевува со својата стара…
Read More