Дизајн
September 19, 2016

„Arcipelago di Ocno“, пловечка сцена за културни настани во Италија

По пловечката патека за пешачка прошетка низ вода во италијанското градче Исео, уште едно место…
Read More
АпартманиДомЕнтериери
September 19, 2016

Елегантен апартман во Сао Паоло

Елегантна и релаксирана атмосфера владее во ентериерот на овој луксузен апартман во Сао Паоло. Со…
Read More
АрхитектураКултурен Објект
September 15, 2016

Скулптурална инсталација од илјадници скалила со панорамски поглед на Менхетн

Британскиот архитект Томас Хедервик го претстави својот нов проект, објектот „Vessel“, кој ќе биде дел…
Read More
Архитектура
September 15, 2016

Нов велосипедски мост во данскиот град Оденсе

Ако разговарате со пријатели од Данска околу патната инфраструктура низ тамошните градовите, нивните поплаки нема…
Read More
ДизајнИндустриски Дизајн
September 15, 2016

Практична масичка за уредно чување на телефонските и компјутерски кабли

Дизајнерот Лука Ничето креираше едноставна мала маса како ефективно решение за проблемот со растурените кабли.…
Read More
АрхитектураОбразовен Објект
September 14, 2016

„National Technical Library“, инспиративна студентска библиотека во Прага

Барањето современи архитектонски зданија во Прага не е лесна работа. Градот воодушевува со својата стара…
Read More
Хотел
September 13, 2016

„Jam“, креативен хотел за авантуристите туристи во Брисел

Урбаните номади и современите туристи сѐ повеќе бараат покреативни и повозбудливи места за преспивање. Обичната…
Read More
АрхитектураПриватен Објект
September 13, 2016

Интересна 3D-печатена куќарка во Амстердам

Играјќи си со можностите на тридимензионалното печатење, архитектонското студио „DUS Architects“ изведе цела современа 3D-испечатена…
Read More
АрхитектураСтанбен Објект
September 9, 2016

„VIΛ Courtscraper“, нов облакодер на Бјарке Ингелс во Њујорк

На хоризонтот на Менхетн блесна новото здание на архитектонскиот вундеркинд Бјарке Ингелс. „VIΛ Courtscraper“, новиот…
Read More