ЕнтериериКомерцијални
January 14, 2017

„Adidas concept store“-мал храм за љубителите на патики во Сеул

Новата концептуална продавница на „Адидас“ во Сеул е мал храм на урбаната култура и место…
Read More
Дизајн
January 13, 2017

Отворен повик за студентски проекти на „Zlin Design Week 2017“

Организаторите на „Zlin Design Week“ во чешкиот град Злин имаат отворен повик за изложба на…
Read More
ЕнтериериХотел
January 12, 2017

Минималистички мотел со современ шарм во Барселона

Шпанското архитектонско студио „Nook architects“ си игра со ведри бои, плочки, стари и нови материјали…
Read More
ЕнтериериКафе БарКомерцијални
January 11, 2017

„Otto e mezzo“, бар во индустриски стил покрај шеталиштето во Солун

Една работа на која најчесто и се воодушевуваат посетителите на Солун се беспрекорно уредените кафулиња…
Read More
КанцеларииОтворен Тип
January 11, 2017

Забавен „coworking“ простор во Мадрид уреден со ИКЕА мебел

Работниот простор „Utopic_us“ е можеби најнеконвенционалниот и најчудниот „coworking“ простор кој ќе го видите. Игрив,…
Read More
Дом
January 10, 2017

Идеи за уредување помали дневни соби

Дневната соба во многу случаи е срцето на домот. Во неа се одвиваат сите друштвени…
Read More
Дизајн
January 10, 2017

Јавна соба со повик за промоција на македонски дизајнери на регионални саеми

Центарот за дизајн „Јавна соба“ распиша повик за учество во патувачка изложба за сите македонски…
Read More
Апартмани
January 9, 2017

Креативно уреден ентериер во светли тонови во срцето на Истанбул

Светол, современ и полн со младешка енергија е пространиот апартман дизајниран од архитектонското студио „COA…
Read More
Дизајн
January 3, 2017

Мапата како алатка за читање на градот – дизајнерски просторен урбан пристап кон Скопје

Мапирањето како техника на декодирање ги класифицира физичките одлики на градот, меѓутоа и неговите социјални,…
Read More